Davet Mektubu

Değerli meslektaşlarım,

Türk Gastroenteroloji Derneği’nin ev sahipliğinde ülkemiz gastroenterolojisinin en önemli ve en yüksek katılımlı organizasyonu olan 35. Ulusal Gastroenteroloji Haftası 21-25 Kasım 2018 tarihleri arasında her yıl olduğu gibi yine Antalya’da yapılacaktır.

Kongremizin zengin ve yüksek kalitedeki bilimsel içeriği Gastroenterologlar, Gastrointestinal Cerrahlar, İç Hastalıkları Uzmanları, Aile Hekimleri gibi çeşitli alanlardan katılımcılarımıza hitap edecek genişlikte hazırlanmaktadır.

35. Kongremiz de yine, katılımcıların yüksek düzeyde beğenisini kazanan Regnum Carya Golf & SPA Resort Hotel’de yapılacaktır.

Kongremizde sizler için en iyi programı hazırlamaya çalıştık. Gastroenterolojinin sıcak konuları yanısıra temel başlıklar da tartışılacaktır. Ayrıca seçilmiş merkezlerimizde programlı olarak daha önceden çekilmiş endoskopik girişimlerin yer aldığı eğitici video sunumları yapılacaktır. Gastrointestinal sistem hastalıkları İç Hastalıkları polikliniğine başvuran hastaların önemli bir bölümünü oluşturmaktadır. Bu nedenle belirli konu başlıklarında İç Hastalıkları uzmanlarına yönelik de program hazırladık. Bu konular vaka örnekleri üzerinden tartışılarak irdelenecek ve günlük pratiğe yönelik olacaktır. Oturumlarda Türkiye’den ve dünyadan konularında söz sahibi olan konuşmacılar yer alacaktır. 

Gastroenteroloji Ailesinin Değerli Üyeleri

İki mükemmel kongrenin ardından üçüncü kere düzenleyeceğimiz 35. UGH daha yüksek beklentileri de beraberinde getirmektedir. Daha az sorunlu bir kongre yapmanın olmazsa olmazlarından birisi kurumsal hafızanın aktarılmasıdır. Bu şekilde her kongrede benzer hataların yinelenmesi sorunu çözülebilir.

Yönetim kurulumuz bu konunun bilinciyle kongre başkanlığını önceki dönem TGD Genel Sekreterliğini yürüten Sn. Prof. Dr. Birol Özer’e vermiştir. Geçmiş iki kongrede de aktif olarak kongre organizasyonunun içinde yer alan Sn Özer’in başkanı olacaği 35. UGH’da kongre sekreterliklerini Sn. Prof Dr Murat Saruç ve Sn. Doç Dr Ayhan Hilmi Çekin, Kurs Koordinatörlüğünü Sn. Prof Dr Kubilay Çınar ve Sn. Prof Dr Özlem Yönem üstlenmiştir.

Kongre otelimiz geçen kongredeki oylamada salonun neredeyse tamamının desteğini alan Regnum Carya’dır. Bu yıl farklı bir acenta ile yola devam edeceğiz. Kongre ihalesinde reddedilemeyecek bir teklif getiren, ülkemizin en deneyimli ve büyük organizasyon firmalarından birisi olan K2 Organizasyonun geçen kongreleri aratmayacak bir başarı göstereceğine eminim.

2019 yılı bizim için çok önemlidir. 2019 yılında UGH, Dünya Gastroenteroloji Kongresi ile birlikte İstanbul’da düzenlenecektir. Bu çok onurlu görev alışageldiğimiz UGH’lardan çok daha farklı bir organizasyon gerektirecektir.

Copyright @ 2018 Türk Gastroenteroloji Derneği. Tüm Hakları Saklıdır. LookUs & Online Makale