Davet Mektubu

Gastroenteroloji Ailesinin Değerli Üyeleri

İki mükemmel kongrenin ardından üçüncü kere düzenleyeceğimiz 35. UGH daha yüksek beklentileri de beraberinde getirmektedir. Daha az sorunlu bir kongre yapmanın olmazsa olmazlarından birisi kurumsal hafızanın aktarılmasıdır. Bu şekilde her kongrede benzer hataların yinelenmesi sorunu çözülebilir.

Yönetim kurulumuz bu konunun bilinciyle kongre başkanlığını önceki dönem TGD Genel Sekreterliğini yürüten Sn. Prof. Dr. Birol Özer’e vermiştir. Geçmiş iki kongrede de aktif olarak kongre organizasyonunun içinde yer alan Sn Özer’in başkanı olacaği 35. UGH’da kongre sekreterliklerini Sn. Prof Dr Murat Saruç ve Sn. Doç Dr Ayhan Hilmi Çekin, Kurs Koordinatörlüğünü Sn. Prof Dr Kubilay Çınar ve Sn. Prof Dr Özlem Yönem üstlenmiştir.

Kongre otelimiz geçen kongredeki oylamada salonun neredeyse tamamının desteğini alan Regnum Carya’dır. Bu yıl farklı bir acenta ile yola devam edeceğiz. Kongre ihalesinde reddedilemeyecek bir teklif getiren, ülkemizin en deneyimli ve büyük organizasyon firmalarından birisi olan K2 Organizasyonun geçen kongreleri aratmayacak bir başarı göstereceğine eminim.

2019 yılı bizim için çok önemlidir. 2019 yılında UGH, Dünya Gastroenteroloji Kongresi ile birlikte İstanbul’da düzenlenecektir. Bu çok onurlu görev alışageldiğimiz UGH’lardan çok daha farklı bir organizasyon gerektirecektir. Dünya Gastroenteroloji Organizasyonu (WGO) kuralları aynı yıl içerisinde ayrıca veya WGO Kongresi içerisinde yerel bir kongre düzenlenmesine hatta ayrı bir salon ayrılmasına izin vermemektedir. Bu nedenle iyi bir integrasyon oluşturmamız gerekecektir.

UGH; siz aile üyelerimiz ve endüstrinin ifadesiyle artık Süperlig’de yer almaktadır. Bu başarı; 820 kişilik bir ailenin kişi sayısından bağımsız olarak sahip olduğu güçten kaynaklanmaktadır.

Yönetim Kurulumuz bu güç yanısıra sorumluluklarının da bilincinde olarak çalışmalarına devam etmiş ve iki yılın sonunda aşağıda özetlenen noktalara erişilmiştir;

Yapılanlar sizler tarafından takdir edilmiş ve yeni Yönetim Kurulumuz oyların % 93’üne varan bir çoğunlukla seçilmiştir.  

Bu sefer aldığımız mesaj sandıkta birleşmenin sağlandığı şeklindedir. Birleşmenin hiç de sihirli olmayan formülü; huzurlu bir ortam içerisinde ve kendimiz için değil Gastroenteroloji için çaba göstermektir! Sonuçta; 

“Üyeler dernek için değil, derneğimiz üyeler içindir!”

20-25 Kasım 2018’de Antalya’da buluşmak dileğiyle…

“Ben dostlarımı ne kalbimle ne de aklımla severim
Olur ya
Kalp durur
Akıl unutur
Ben dostlarımı ruhumla severim
O ne durur, ne de unutur ... “
Hz. MEVLANA

Serhat Bor
TGD Yönetim Kurulu adına

 

Copyright @ 2018 Türk Gastroenteroloji Derneği. Tüm Hakları Saklıdır. LookUs & Online Makale